Przewodnictwo IVBV

Przewodnictwo prowadzi Paweł Kopta

przewodnik wysokogórski IVBV, instruktor alpinizmu PZA, ratownik TOPR

tel. +48 503 760 021, 

e-mail: pawel.kopta@gmail.com

Przewodnik Wysokogórski IVBV - UIAGM - IFMGA

Tatry

Wejścia z przewodnikiem IVBV na tatrzańskie szczyty.

Chcesz zdobyć najwyższy szczyt Tatr – Przewodnicy na Gerlach pomogą Ci zdobyć szczyt. Marzysz, by wspiąć się na Mnicha lub zdobyć Mięguszowiecki Szczyt Wielki który góruje nad Morskim Okiem, Gerlach przez Wielicką lub Batyżowiecką Próbę, Łomnicę drogą Birkenmajera, Durny szczyt, Wysoką, Staroleśny Szczyt, Ganek, Mnich, Żabi Koń, Żabia Lalka-wybór jest ogromny. Chciałbyś zdobyć Koronę Tatr? Na większość najwyższych tatrzańskich szczytów nie ma szlaków turystycznych, indywidualny turysta ma ograniczone możliwości a z przewodnikiem wejdziesz bezpiecznie na wszystkie szczyty.

 

 

Wspinaczki tatrzańskie- z przewodnikiem

Chciałbyś zrobić jakąś drogę wspinaczkową w Tatrach ale brak ci odpowiedniego doświadczenia lub wspinasz się w skałkach i chciałbyś spróbować wspinaczki w górach ? albo jesteś turystą i nie wspinałeś się do tej pory a chciałbyś spróbować na jakiejś łatwej drodze ale trudniejszej niż szlaki, które do tej pory przemierzyłeś?
Przewodnik zapewni Ci bezpieczeństwo, sprzęt, sprawny przebieg wspinaczki, dobierze trudności do Twoich możliwości kondycyjnych. Pierwsze, łatwe wspinaczki to mogą być drogi takie jak Grań Kościelców, Środkowe Żebro Skrajnego Granata, droga Robakiewicza na Mnichu czy Setka na Kościelcu, to są stare klasyki o trudnościach III-IV z dogodnym dojściem. Jeśli lubisz długie podejścia to można polecić drogi w Tatrach Słowackich np. Filar Kellego na Jaworowym Szczycie czy Sadkova Cesta na Baranich Rogach.. A jeśli już wspinasz się w skałkach i jesteś na poziomie wspinaczkowym V lub więcej, to może być to np.  Grań Mięguszy, Motyka na Zamarłej Turni, Orłowski na Mnichu, Stanisławski na Kościelcu, droga Birkenmajera V+ na zachodniej ścianie Łomnicy, i wiele innych. Oczywiście trudniejsze drogi o trudnościach VI-VII też wchodzą  w grę takie jak Surdel na Wsch.Mięgusza, Kant Klasyczny Na Mnichu, Sprężyna na Kościelcu, czy Warianty Klasyczne na Kazalnicy ale wtedy przewodnik musiałby przed wspinaczką zweryfikować poziom możliwości klienta. Ceny ustalane indywidualnie w zależności od celu.

Alpy – zdobywanie alpejskich szczytów z przewodnikiem IVBV

Chcesz wejść na  alpejskie szczyty lub przemierzyć alpejskie lodowce. Zdobyć koronę Europy. Z przewodnikiem IVBV możesz robić to bezpiecznie. Mont Blanc, Grossglockner czy Duforspitze i wiele innych.