O szkole

Krakowska szkoła wspinaczkowa działa od ponad 20 lat i  jest prowadzona  przez dwójkę znanych i doświadczonych wspinaczy i instruktorów:
Monikę Niedbalską i Pawła Koptę.
Szkoła posiada licencję Polskiego Związku Alpinizmu (PZA) na szkolenia skałkowe i górskie jak również państwowe uprawnienia MENiS do szkoleń we wspinaczce sportowej i wysokogórskiej.
Prowadzimy kursy realizujące programy szkoleniowe Polskiego Związku Alpinizmu
Kursy skałkowe dające podstawowe umiejętności w samodzielnym wspinaniu w skale
Kursy górskie(taternickie), które są kontynuacją kursów skałkowych i uczą samodzielnej wspinaczki w górach.
Zimowe kursy turystyki wysokogórskiej, które uczą turystów bezpiecznego poruszania się w terenie lodowcowym i tatrzańskim zimą z użyciem sprzętu alpinistycznego
Oprócz szkoleń prowadzonych według programu PZA szkoła prowadzi zajęcia i szkolenia według autorskiego programu, są to:
wspinaczki rekreacyjne w skałkach  podkrakowskich dla osób indywidualnych i obozy wspinaczkowe zagraniczne– dla osób już wspinających się, uzupełniające i podnoszące poziom wspinania
Głównym terenem działań są Skałki Jury Krakowskiej i Tatry
ale również mamy atrakcyjne propozycje kursów  i obozów skałkowych za granicą w rejonie Morza Śródziemnego: w Hiszpanii, Grecji, Chorwacji w sezonie jesienno-zimowym i wiosennym
 oraz kursów wspinaczki górskiej w Alpach Austriackich i Paklenicy
Takie wyjazdy mogą być szczególnie satysfakcjonujące dla osób, które oprócz wspinania chcą poznawać świat i lubią podróżować.
Oprócz  szkoleń wspinaczkowych mamy też ofertę przewodnicką na terenie Tatr i Alp (prowadzący  Paweł Kopta – przewodnik alpejski IVBV)
Naszym klientom zapewniamy:
komplet nowoczesnego, atestowanego sprzętu alpinistycznego (włącznie z butami wspinaczkowymi)
dostęp do materiałów  szkoleniowych i przewodników,
ubezpieczenie NNW(do kwoty 10 tys.zł).
organizacja noclegu i transportu (wyjazdy zagraniczne; samolot, samochód, kursy skałkowe w Polsce-dowóz z kwatery w skały)
zniżki za zgłoszenia grupowe i dla młodzieży
zdjęcia z odbytego kursu w formie elektronicznej
zajęcia prowadzone przez instruktorów PZA a w przypadku przewodnictwa przez przewodnika alpejskiego IVBV

Zapewniamy bezpieczeństwo i wysoki poziom szkolenia

Paweł Kopta – instruktor alpinizmu i instruktor skałkowy PZA , Przewodnik Wysokogórski IVBV, Ratownik TOPR
Prowadzi szkolenia skałkowe i górskie letnie oraz zimowe. Aktywnie działa jako przewodnik wysokogórski na terenie Tatr i Alp. Należy do czołówki polskich wspinaczy górskich. Ma na koncie przejścia najtrudniejszych dróg skalnych w Tatrach, pierwsze klasyczne polskie przejścia w Dolomitach, Atlasie. Lubi trudną wspinaczkę klasyczną w skałkach i w górach latem, ale również zimowe wspinanie,  szczególnie zimową wspinaczkę klasyczną (drytooling). Jest współautorem kilku nowych dróg i pierwszych przejść zimowo-klasycznych w Tatrach.

Monika Niedbalska -Instruktor alpinizmu i instruktor skałkowy Polskiego Związku Alpinizmu. Zajmuje się szkoleniem  prowadząc Szkołę Wspinania Adur od 2000 roku. Monika jest znaną polską taterniczką i alpinistką. Ma na swoim koncie wspinaczki w Tatrach, Alpach, Dolomitach, Pirenejach, Atlasie, Yosemite, Patagonii, w tym przejścia w zespołach damskich. Brała udział w wyprawach w górach wysokich w Himalajach Garhwalu i Andach Peruwiańskich. Wspina się też w skałach w różnych rejonach świata, dokonując sportowych przejść skalnych dróg. Startowała również w polskich zawodach wspinaczkowych.