Kurs na sztucznej ścianie w Krakowie

Kurs wspinania na sztucznej ścianie w Krakowie

Oprócz kursów  w naturalnych skałach mamy do zaproponowania 2 dniowy kurs wspinania na sztucznej ścianie na krakowskich ścianach (Reni Sport, Avatar). Jest to szkolenie dla osób początkujących, które chcą zapoznać się ze specyfiką wspinania w warunkach laboratoryjnych, na obiekcie sztucznym.. Obecnie wiele osób uprawia wspinaczkę halową, traktując ją albo jako trening (np. zimą) przed sezonem letnim skałkowym albo jako autonomiczną formę ruchu (tak jak zajęcia fitness), na ścianie można wspinać się z liną na wyższych formach albo bez liny na niższych(bouldering).

Zajęcia trwają 2 x ok. 7 godzin, mogą odbywać się w grupie do 4 osób albo indywidualnie dla 1 uczestnika.

Kursy na sztucznej ścianie są dobrym przygotowaniem przed kursami skałkowymi (w plenerze) w sezonie wiosennym i letnim. Zima jest idealnym okresem, żeby zacząć naukę wspinania, tak, żeby na wiosnę mieć już lepszą formę fizyczną i żeby podołać trudom wspinaczki skałkowej.
Kursy te prowadzimy według podanego grafika w sezonie zimowym, ale można też umówić się na indywidualny kurs na inny termin przez cały rok.

Uzupełnieniem tego kursu jest 3 dniowy kurs: ze sztucznej ściany w skały, jest kontynuacją i zapoznaniem się z wspinaniem w terenie naturalnym czyli w skałkach. Absolwent  kursu na sztucznej ścianie może zgłosić się na 3 dniowe szkolenie w skałkach. Oba kursy razem zawierają program 4 dniowego kursu podstawowego skałkowego, wzbogacony o elementy wspinania halowego, jest to wariant korzystny dla osób, które np. zimą zgłoszą się na 2 dniowe szkolenie na hali aby przekonać się czy podoba im się wspinanie a latem będą kontynuować szkolenie w terenie naturalnym. Szczegóły odnośnie 3 dniowego kursu: ze sztucznej ściany w skały znajdują się w zakładce kursy skałkowe na Jurze

Program Kursu

Kurs na sztucznej ścianie prowadzimy zgodnie z ustaleniami PZA

Zapoznanie się ze sprzętem wspinaczkowym(wiadomości o linach, butach, uprzężach..), nauka węzłów potrzebnych do wspinaczki linowej (ósemka, flagowy, wyblinka, kluczka..), omówienie specyfiki wspinaczki halowej: wspinanie z liną(wędka, prowadzenie), bouldering(bezlinowe krótkie formy)

Nauka zasad asekuracji partnera w czasie wspinania na wędkę i podczas prowadzenia(podawanie liny, blokowanie, postawa asekurującego, opuszczanie partnera po skończonej wspinaczce, wyłapywanie odpadnięć)

Nauka  prowadzenia czyli wspinaczki z asekuracją dolną(wpinanie liny w przeloty, przewiązanie na górnym stanowisku)

Technika wspinania- (optymalne ustawianie ciała w różnych formacjach: płytach, przewieszkach, zacięciach),wykorzystanie chwytów i stopni

Wspinaczka z asekuracją dolną z wykorzystaniem stałych punktów asekuracyjnych

Omówienie treningu wspinaczkowego(ogólnorozwojowego i specjalistycznego) przygotowującego organizm do uprawiania sportu wspinaczkowego, zasad rozgrzewki przed  i rozciągania po wspinaniu, diety wspinacza.

Omówienie wspinaczki halowej jako sportu: zawody wspinaczkowe: bouldering, czasówka, zawody na trudność,

 

2 dniowy kurs na sztucznej ścianie terminy 2022/23 cena/zł przy zgłoszeniu się 1 osoby
17-18.12 500
28-29.01 500
04-05.02 500
18-19.02 500
25-26.02 500
18-19.03 500

Koszty, zniżki grupowe, dla młodzieży, dla absolwentów zimowych kursów turystyki, warunki uczestnictwa, wiek uczestnictwa

Koszt: cena podstawowa (przy zgłoszeniu się 1 osoby pojedynczo) to 500zł od osoby (szkolenie, wypożyczenie sprzętu (również buty wspinaczkowe), ubezpieczenie NNW( do 10 tys.zł)
Zniżki grupowe: przy zgłoszeniu się razem grupy 4 -osobowej –150zł dla każdej osoby,  dla grupy 3 osobowej-100zł dla  każdej osoby a dla 2 osób-50 zł dla każdej osoby

Zniżki dla młodzieży(do 18 roku życia)-50 zł

Zniżki dla osób, które w Adur odbyły zimowy kurs turystyki-50zł

Absolwentom naszego kursu na sztucznej ścianie udzielamy  zniżek na kursy wspinania w skałach.

Uwaga! zniżki nie sumują się, można wziąć tylko 1 zniżkę

Koszty własne: wstęp na ścianę ok.30 zł-40zł dziennie, nocleg (osoby spoza Krakowa).

Na kurs może zgłosić się osoba od 14 roku życia, z tym, że osoba niepełnoletnia musi mieć zgodę rodziców i zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu.

Do kursu może przystąpić osoba zdrowa, bez poważnych schorzeń typu: choroby serca, padaczka, choroby psychiczne.
Niektóre schorzenia jak cukrzyca, czy przebyte kontuzje (np. kręgosłupa) wymagają zgłoszenia instruktorowi.
Każdy, kto przystępuje do kursu wspinaczkowego powinien mieć dobrą kondycję psychofizyczną i brak lęku wysokości