Szkoła wspinania Moniki Niedbalskiej i Pawła Kopty
Obozy i kursy skałkowe El Chorro Hiszpania, 
    zimowe kursy taternickie, kursy skałkowe jura krakowska, kursy wspinaczki górskiej Tatry - Dolomity

Rejon Noclegi Dojazd

KURSY TATERNICKIE (GÓRSKIE) LETNIE

 

Kurs w Tatrach Polskich

Pierwszy tydzień kursu odbywa się na ogół na Hali Gąsienicowej. Wspinamy się na takich ścianach jak Granaty, Kościelec, Świnica. Z Hali Gąsienicowej chodzi się również do Doliny Pięciu Stawów na Zamarłą Turnię. Następnie zespół przenosi się w rejon   Morskiego Oka. Tam wspinaczki odbywają się na takich ścianach jak Mnich, Mięguszowiecki Szczyt, Żabi Mnich, Niżnie Rysy.

Przyjazd i dojście:
Na kurs taternicki należy przyjechać w przeddzień daty rozpoczęcia kursu (po południu) na Halę Gąsienicową albo w dniu rozpoczęcia kursu rano (miejsce spotkania z instruktorem-Betlejemka).
Dojście na Halę; z Zakopanego (sprzed dworca PKS) autobusem do Kuźnic i dalej szlakiem (przez Boczań lub Jaworzynkę) na Halę (1,5 godz.)
Noclegi:
W okresie działalności na Hali Gąsienicowej noclegi są w Betlejemce, w Morskim Oku – noclegi na obozowisku taternickim Szałasiska lub w schronisku Morskie Oko.
 

 


ZAGRANICZNE KURSY WSPINACZKI GÓRSKIEJ

 

KURS W DOLOMITACH (Włochy)
Dolomity to najpiękniejszy widokowo i wspinaczkowo rejon górski (nie lodowcowy) w Europie, wspinaczka w pięknej, wapiennej skale w ścianach od 100 do kilkuset metrów  z fantastycznymi widokami.
Rejon szkolenia:
Kurs odbywa się w rejonie Cortiny i Selli, gdzie jest dużo łatwych dróg z litą, dobrze urzeźbioną skałą, niedługimi podejściami pod ścianę.
Noclegi:
Na campingu ale też jest opcja kilku noclegów na dziko pod namiotem.
Dojazd:
samochodem z instruktorem z Krakowa – podróż trwa kilkanaście godzin (ok. 1100km z Krakowa)- grupa umawia się w dniu wyjazdu rano z instruktorem w Krakowie.

KURS W HOLENTHALU (Alpy Austriackie)

Wapienny rejon położony ok. 600 km od Krakowa (wysokość szczytów npm 1500-2000m) jest bardzo atrakcyjny do celów szkoleniowych; spotkamy tu drogi wspinaczkowe od 100 aż do 500 m długości w dobrze urzeźbionej skale, z dobrą asekuracją, na ogół krótkie podejścia pod ścianę.
Noclegi:
Na bezpłatnym campingu (jest zimna woda i toaleta, można się też kąpać w guest house odpłatnie). Druga możliwość noclegu to schronisko lub Guest House (pensjon). Kilkanaście km od miejsca noclegów w miasteczku jest supermarket.
Dojazd:
Samochodem z instruktorem, podróż trwa ok. 8 godzin
(start z Krakowa rano)

 


 

KURS W PAKLENICY (Chorwacja)

Narodowy Park Paklenica-skalny rejon zarówno z drogami skałkowymi, sportowymi jak i ścianami do 300m z drogami wielowyciągowymi również z własną asekuracją. Jest to świetny poligon do nauki wspinaczki wielowyciągowej (skała jest lita, drogi są bezpieczne, krótkie podejścia pod ścianę). Jest to też dobra alternatywa w momencie kiedy w takich rejonach górskich jak Tatry czy Alpy jest fatalna pogoda, tu można liczyć w sezonie wiosenno-letnim i jesiennym na pewną aurę(latem w lipcu czy sierpniu może być nawet za ciepło).
Dojazd:
Samochodem z instruktorem- podróż trwa (1050km z Krakowa) ok. 12 godz.- wyjazd rano z Krakowa. Baza noclegowa w miasteczku Starigard-Paklenica, jest to miejscowość nadmorska z plażami, świetne miejsce do odpoczynku i relaksu po wspinaczce.
Noclegi:
W miasteczku na campingu albo w pensjonie. Z miasteczka jeżdzi się codziennie samochodem (kilka km) do Parku Paklenica -(wstęp jest płatny)