Szkoła wspinania Moniki Niedbalskiej i Pawła Kopty
Obozy i kursy skałkowe El Chorro Hiszpania, 
    zimowe kursy taternickie, kursy skałkowe jura krakowska, kursy wspinaczki górskiej Tatry - Dolomity

Kursy wspinaczki wielowyciągowej

ZAGRANICZNE KURSY WSPINACZKI WIELOWYCIĄGOWEJ (Paklenica, Holenthal)  


Oprócz 2 tygodniowych kursów taternickich(górskich)  mamy  w ofercie wyjazdowe 9 dniowe kursy wspinaczki wielowyciągowej w Holenthalu i Paklenicy. Są to szkolenia dla osób, które chcą poznać specyfikę wspinaczki ścianowej, ale niekoniecznie chcą zaczynać naukę w trudnych warunkach wysokogórskich(długie podejścia, częste załamania pogody). Holenthal jest rejonem górskim, ale położonym niżej niż Tatry czy Dolomity, jest tam większa szansa na lepszą pogodę, krótsze są też podejścia czy zejścia, jest łatwiejsza asekuracja w ścianie, wspinaczka zbliżona do skałkowej ale można wspinać się na ścianach aż do 500m. Paklenica to rejon skałkowy w Chorwacji ale z dużymi ścianami do 300m, jest dobra asekuracja, pogoda murowana, można się wspinać od kwietnia do października, blisko morza.

Kurs obejmuje 6 dni wspinaczkowe w tym zajęcia z  autoratownictwa, 1 dzień odpoczynku w środku+ 2 dni dojazd. Zespół kursowy(3 kursantów+ instruktor) wspina się na drogach wielowyciągowych o długości od ok. 100m do 300-500m. Przejazd  odbywa się samochodem( z instruktorem), wyjazd z Krakowa.

Na kurs może zgłosić się osoba, która wspina się już w skałach (ma ukończony kurs skałkowy albo wykaz przejść skałkowych-prowadzenie dróg na poziomie min.IV również na asekuracji własnej)

Program Kursu;
6 dni terenowych – 6dni wspinaczek wielowyciągowych w tym zajęcia z autoratownictwa

wspinanie:  na drogach wielowyciągowych(od 100 do 300-500m), zakładanie stanowisk i punktów asekuracyjnych własnych w ścianie, zjazdy, użycie liny 2-żyłowej, zmiany na prowadzeniu, orientacja w ścianie(posługiwanie się materiałami topograficznymi-przewodnik).

ćwiczenia z autoratownictwa: zjazdy awaryjne, zjazd z poszkodowanym, podchodzenie na linie, sytuacje związane z odpadnięciem partnera(opuszczanie, podciąganie, dojście do poszkodowanego)

Zagadnienia teoretyczne: sprzęt i wyposażenie wspinacza ścianowego, asekuracja, taktyka, orientacja w terenie(przewodniki)

 

KURS W HOLENTHALU w Alpach Austriackich.

Wapienny rejon położony ok. 600 km od Krakowa (wysokość szczytów npm 1500-2000m) jest bardzo atrakcyjny do celów szkoleniowych; spotkamy tu drogi wspinaczkowe od 100 aż do 500 m długości w dobrze urzeźbionej skale, z dobrą asekuracją, na ogół krótkie podejścia pod ścianę.

Noclegi: schronisko albo pensjon, druga możliwość: na bezpłatnym campingu (jest woda i toaleta), do biwakowania trzeba mieć własny sprzęt (namiot, śpiwór, karimat, zestaw do gotowania z maszynką i gazem). Kilkanaście km od miejsca noclegu w miasteczku jest supermarket.

Koszty:

szkolenie 2200zł (instruktor, sprzęt, organizacja wyjazdu, ubezp. NNW)
zniżki za zgłoszenia grupowe: 2 osoby-30zl, 3 osoby-40zł dla każdej osoby
zniżki dla osób, które robiły kurs skałkowy w Adur :100zł

przejazd: samochodem z instruktorem, koszt paliwa w obie strony ok. 500-600 zl dzielony na uczestników wyjazdu

noclegi:  schronisko-  11-16 eu dziennie od osoby ewentualnie bezpłatny camping

wyżywienie we własnym zakresie-sklepy, restauracja

ubezpieczenie KL z klauzulą uprawiania alpinizmu ważne w  okresie wyjazdu

 

KURS W PAKLENICY (Chorwacja )

NarodowyPark Paklenica-skalny rejon zarówno z drogami skałkowymi, sportowymi jak i ścianami do 300m z drogami wielowyciągowymi również z własną asekuracją. Jest to świetny poligon do nauki wspinaczki wielowyciągowej (skała jest lita, drogi są bezpieczne, krótkie podejścia pod ścianę). Jest to też dobra alternatywa w momencie kiedy w takich rejonach górskich jak Tatry czy Alpy jest fatalna pogoda, tu można liczyć w sezonie wiosenno-letnim i jesiennym na pewną aurę(latem może być za ciepło). Baza noclegowa w miasteczku Starigard-Paklenica, jest to miejscowość nadmorska z plażami, świetne miejsce do odpoczynku i relaksu po wspinaczce.

 

Anica Kuk

 

Koszty:
szkolenie 2200 od osoby (instruktor, sprzęt, ubezp. NNW, organizacja wyjazdu),
zniżki za zgłoszenia grupowe; 2 osoby-30zl, 3 osoby –40zl dla każdej osoby
zniżki dla osób, które robiły kurs skałkowy w Adur: 100zł

dojazd samochodem z instruktorem, (podróż z Krakowa do Starigardu trwa ok. 14 godz-1050km) – koszt przejazdu-1100zł dzielony na uczestników wyjazdu

noclegi w miasteczku Starigard na campingu(koszt 6 eu od osoby dziennie) albo pensjon(pokój-koszt od 12 eu od 1 osoby dziennie)

wstęp do parku Paklenica -ok. 3,5-4 eu dziennie

wyżywienie– we własnym zakresie-na miejscu liczne sklepy spożywcze, restauracje

ubezpieczenie KL z klauzulą uprawiania alpinizmu- ok. 10zł dziennie

TERMINY KURSÓW

 

turnus 1 Paklenica 2200
turnus 2 Paklenica 2200
turnus 3

Uwaga! zniżki nie sumują się

 

Uwaga! przy zgłoszeniu się grupy 3 osobowej jest możliwy dodatkowy termin

Rezerwacja miejsca na dany termin następuje przez dokonanie wpłaty 400 zł (zadatek)
(patrz zgłoszenia)

Uwaga! na wyjazd zagraniczny w góry trzeba mieć obowiązkowo ubezpieczenie od kosztów leczenia i transportu -uwzględniające akcję ratunkową śmigłowcową (ubezp. KL z klauzulą uprawiania sportów niebezpiecznych).

Uwaga:

Na kurs można zgłosić się mając: ukończony 6-dniowy kurs skałkowy albo wykaz przejść skałkowychbadania lekarskie, ukończone 16 lat, w przypadku osoby niepełnoletniej (16-18 lat) – pisemną i telefoniczną zgodę obojga rodziców.

Na okres szkoleń kursanci dostają komplet sprzętu wspinaczkowego(oprócz butów wspinaczkowych), natomiast trzeba mieć swoje: buty wspinaczkowe(wygodne), plecak ok 40l, ubranie górskie (nieprzemakalną kurtkę, ciepły polar, rękawiczki, czapkę) czołówkę, śpiwór, buty podejściowe lekkie (płytkie typu adidasy najlepiej z podeszwą typu wibram), sztućce, kubek, menażka. W przypadku noclegów pod namiotem trzeba mieć swój sprzęt biwakowy (namiot, maszynka, karimat).
Szkoła ubezpiecza kursantów tylko od NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków do kwoty 5000zł), na kurs w górach poza obszarem Polski  trzeba wykupić we własnym zakresie ubezpieczenie od akcji ratunkowej helikopterowej.
Szkoła rezerwuje miejsca noclegowe na okres kursu.

Wyjazd rano o umówionej godzinie z Krakowa