ZGŁOSZENIA NA KURSY

Na kurs należy zgłosić się telefonicznie lub e-mailem najpóźniej 1 tydzień przed wybranym terminem (ale lepiej wcześniej) i zarezerwować miejsce wpłacając część opłaty(zadatek) albo całą kwotę należną za dany kurs.

Przedpłaty na poszczególne kursy:

250 zł  kursy skałkowe w Polsce, kursy wysokościowe, kursy turystyki zimowej
300zł kursy skałkowe zagraniczne
600 zł  kursy taternickie.
Wpłaty należy dokonać przelewem na konto.

W TYTULE PRZELEWU WPISAĆ :

IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA, RODZAJ KURSU, NR TURNUSU

np. JAN KOWALSKI, KURS SKAŁKOWY, TURNUS 3

Konto bankowe do wpłat:
nr rachunku: 96 1140 2004 0000 3102 4774 3085
Adur Agencja Górska
Monika Niedbalska-Kopta Al.Słowackiego 11b/49 Kraków 31-159
dla przelewu z zagranicy:
BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK
IBAN: PL 96 1140 2004 0000 3102 4774 3085

Kontakt:
Monika Niedbalska
e-mail: info@szkolawspinania-adur.pl

O CZYM MUSIMY PAMIĘTAĆ, KIEDY WYBIERAMY SIĘ NA KURS

• Na kurs skałkowy przyjeżdżamy w przeddzień rozpoczęcia kursu albo rano w dniu rozpoczęcia kursu (do godz.9 rano) do kwatery(Bolechowice albo Karniowice), kursanci z Krakowa mogą umówić się z instruktorem na dojazd na miejsce.

• Na kurs taternicki przyjeżdżamy w dzień poprzedzający rozpoczęcie kursu (po południu) na Halę Gąsienicową do Betlejemki ewentualnie na tabor do Morskiego Oka (lato) albo w dniu rozpoczęcia kursu rano do godz. 8-9

• Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną i telefoniczną zgodę obojga rodziców.

• Przed kursem poleca się przebadać się u lekarza w celu wykluczenia schorzeń uniemożliwiających lub utrudniających odbycie kursu (jak lęk wysokościowy, padaczka, choroby serca), osoby niepełnoletnie muszą mieć zaświadczenie lekarskie, stwierdzające dobry stan zdrowia(umożliwiający uczestnictwo w zajęciach sportowych), natomiast osoby dorosłe, które nie posiadają zaświadczenia lekarskiego muszą podpisać oświadczenie o dobrym stanie zdrowia i braku przeciwwskazań do uprawiania sportu.

• Osoby biorące udział w kursach są ubezpieczone przez szkołę od następstw nieszczęśliwych wypadków (polisa NNW na kwotę 5 tys.zł), na kursy odbywające się zagranicą trzeba mieć zaświadczenie z NFZ o podleganiu ubezpieczeniu w Polsce(lub w innym kraju Unii) albo wykupić  ubezpieczenie od kosztów leczenia KL, na kursy wspinaczki górskiej w Dolomitach, Austrii, Chorwacji trzeba dodatkowo wykupić ubezpieczenie od akcji helikopterowej w górach.

• Na kurs skałkowy należy zabrać buty wspinaczkowe (jeśli się je posiada), ubranie sportowe do wspinania (dres, polar, kurtkę przeciwdeszczową), mały plecak (do noszenia sprzętu wspinaczkowego). W przypadku noclegu pod namiotem należy zabrać namiot, śpiwór, karimat.
  • Jadąc na kurs górski(tatry, Dolomity, Holenthal) latem musimy pamiętać o zabraniu ciepłych i przeciwdeszczowych ubrań (również rękawiczek, czapki), butów wspinaczkowych jak również ciepłego śpiwora, wygodnych butów (typu adidasy) do podejścia pod ścianę, plecaka na sprzęt (35-45 litrów) czołówki a również menażki, sztućców. W tatry nie bierzemy namiotu oraz palnika do gotowania. Sprzęt biwakowy należy zabrać w przypadku kursu w Dolomitach, Holenthalu, Paklenicy.

• Na kurs tatrzański lub turystyczny zimowy musimy zabrać buty zimowe wspinaczkowe (lub trekingowe), ciepłą odzież górską, czołówkę, termos, plecak (35-45litrów), jednorazową płachtę NRC, w przypadku noclegu w Betlejemce trzeba zabrać śpiwór, menażki, sztućce.

ADUR - szkoła wspinania Moniki Niedbalskiej i Pawła Kopty