SZKOLENIE DO PRAC WYSOKOŚCIOWYCH - SEZON 2016/17


Szkolenie w zakresie technik alpinistycznych(dostęp linowy i budowlany) stosowanych w pracach wysokościowych.

Nauka obejmuje:posługiwanie się specjalistycznym sprzętem wysokościowym, zabezpieczającym przed upadkiem z wysokości, techniki linowe, służące do osiągania stanowisk pracy,  stabilizacji, asekuracji podczas pracy i techniki dostępu do miejsc pracy przy pomocy elementów budowlanych, przepisy BHP, techniki ratownicze.

Program szkolenia:
- sprzęt wysokościowy: normy, zasady doboru, kontrola i konserwacja
-węzły alpinistyczne stosowane w pracach wysokościowych
-montowanie stanowisk i systemów zjazdowych
-techniki pracy; zjazdy, podchodzenie na linie, przemieszczanie się na płaszczyznach pochyłych i poziomych, podejście i trawersowanie ze stałym systemem zabezpieczenia, wspinaczka (po konstrukcji) z linkami bezpieczeństwa,z asekuracją dolną.
-techniki ratownicze; opuszczanie i zwózka poszkodowanego z platformy i z pozycji wolnowiszącej, wciąganie poszkodowanego na platformę.
-przepisy BHP w pracach wysokościowych
 

szkolenia do prac wysokościowych
Na zdjęciu: zjazd z komina na kursie wysokościowym w zakładach chemicznych w Policach


Pełny kurs wysokościowy
trwa 3 dni (dla osób, które po raz pierwszy mają kontakt z pracami wysokościowymi lub nie miały kontaktu ze wspinaniem). Skrócone szkolenie do 1-2 dni prowadzimy dla osób, które pracowały(pracują na wysokościach) albo wspinają się (są np. po kursie skałkowym, taternickim, jaskiniowym..) Można również odbyć 7 dniowy połączony kurs skałkowy+wysokościowy  (6 dni kurs skałkowy+ 1 dzień kurs wysokościowy). 

Po ukończeniu kursu otrzymuje się zaświadczenie o przeszkoleniu w zakresie technik alpinistycznych stosowanych w pracach wysokościowych (wystawiamy świadectwa również w języku angielskim). Kurs prowadzi instruktor Polskiego Związku Alpinizmu. Szkolenie odbywa się  w Krakowie przez cały rok: na zadaszonym obiekcie sportowym(sztuczna ściana) i w kamieniołomie (Zakrzówek). Zajęcia trwają ok. 7 godzin dziennie (teoria+praktyka). Możemy się również umawiać w zakładzie pracy u kontrahenta w przypadku zgłoszenia grupy.

Terminy szkoleń do ustalenia telefonicznie lub mailowo. Po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji terminu i wpłaceniu zaliczki (numer komnta podany jest na stronie w zgłoszeniach) należy przybyć na ustalone miejsce w dniu rozpoczęcia kursu rano godz.9.

Co zabrać na kurs? wygodne ubranie typu sportowego, buty typu adidasy, osoba, która już pracuje na wysokościach i ma swój sprzęt osobisty może go z sobą zabrać-dokonamy przeglądu i oceny jakości sprzętu, można też na swoim sprzęcie odbyć szkolenie.

szkolenia wysokościowe
Na zdjęciu: ćwiczenia technik wysokościowych na Zakrzówku


Koszt szkolenia:(instruktor, sprzęt wysokościowy, opłata za wejście na obiekt sportowy(1 wejście opłacane), ubezp.NNW)
kurs 3-dniowy: 800 zł
kurs 2 dniowy: 650zł
kurs 1 dniowy: 400zł
 połączony kurs skałkowy i wysokościowy:cena kursu skałkowego 6 dniowego+ 350zł
pozostałe koszty: dojazd, nocleg -w zakresie własnym
 
W przypadku zgłoszenia się grupy udzielamy zniżek: patrz na stronie cennik
 
 
Uwaga! rezerwacja miejsca następuje przez wplatę  250zl lub całej kwoty należnej za szkolenie na konto podane na stronie w zgłoszeniach
Przelew robimy tytułem: kurs wysokościowy+ nazwisko(firma) uczestnika
 
Uwaga! W kursie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie: trzeba posiadać zaświadczenie o stanie zdrowia albo podpisać oświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń wysokościowych

Noclegi: w przypadku konieczności noclegu w Krakowie możemy zarezerwować miejsce w hostelu, schronisku...

 

ADUR - szkoła wspinania Moniki Niedbalskiej i Pawła Kopty