Szkoła wspinania Moniki Niedbalskiej i Pawła Kopty
Obozy i kursy skałkowe El Chorro Hiszpania, 
    zimowe kursy taternickie, kursy skałkowe jura krakowska, kursy wspinaczki górskiej Tatry - Dolomity

O nas

Krakowska szkoła wspinaczkowa założona w 1996 roku jest prowadzona  przez dwójkę znanych wspinaczy i instruktorów: Monikę Niedbalską i Pawła Koptę.
Szkoła posiada licencję Polskiego Związku Alpinizmu (PZA) na szkolenia skałkowe i górskie jak również uprawnienia MENiS do szkoleń we wspinaczce sportowej i wysokogórskiej. PROWADZIMY KURSY REALIZUJĄCE PROGRAM SZKOLENIOWY POLSKIEGO ZWIĄZKU ALPINIZMU: 
KURSY SKAŁKOWE, dające podstawowe umiejętności w samodzielnym wspinaniu w skale
KURSY GÓRSKIE LETNIE (taternickie i alpejskie), które są kontynuacją kursów skałkowych i uczą samodzielnej wspinaczki w górach.
KURSY ZIMOWE WSPINACZKOWE (dla absolwentów kursow letnich górskich).
ZIMOWE KURSY TURYSTYKI WYSOKOGÓRSKIEJ (uczą turystów poruszania się w terenie lodowcowym i tatrzańskim zimą z użyciem sprzętu alpinistycznego)

Oprócz szkoleń prowadzonych według programu PZA szkoła prowadzi zajęcia i szkolenia według autorskiego programu, są to:

WSPINACZKI  REKREACYJNE w skałkach i górach dla osób indywidualnych i grup.

OBOZY SKAŁKOWE– dla osób już wspinających się, uzupełniające i podnoszące poziom wspinania

Głównym terenem działań są SKAŁKI JURY KRAKOWSKIEJ I TATRY
ale również mamy atrakcyjne propozycje kursów  i obozów skałkowych za granicą w rejonie Morza Śródziemnego: HISZPANIA, WŁOCHY, GRECJA, CHORWACJA w sezonie jesienno-zimowym i wiosennym oraz kursów wspinaczki górskiej w ALPACH AUSTRIACKICH, DOLOMITACH, PAKLENICY.
Takie wyjazdy mogą być szczególnie satysfakcjonujące dla osób, które oprócz wspinania chcą poznawać świat i lubią podróżować.
NASZYM KURSANTOM   ZAPEWNIAMY:
komplet nowoczesnego, atestowanego sprzętu alpinistycznego (włącznie z butami wspinaczkowymi)
materiały szkoleniowe i przewodniki,
ubezpieczenie NNW(do kwoty 5tys.zł).
organizacja noclegu i dojazdu na miejsce szkolenia
zniżki za zgłoszenia grupowe
zdjęcia z odbytego kursu w formie elektronicznej
ZAJĘCIA  PROWADZONE PRZEZ INSTRUKTORÓW Z LICENCJĄ POLSKIEGO ZWIĄZKU ALPINIZMU

ZAPEWNIAMY BEZPIECZEŃSTWO I WYSOKI POZIOM SZKOLENIA

Instruktorzy:

Monika Niedbalska:  instruktor alpinizmu Polskiego Związku Alpinizmu, instruktor wspinaczki sportowej i wysokogórskiej AWF z uprawnieniami państwowymi.

Zajmuje się profesjonalnie szkoleniem  prowadząc Szkołę Wspinania Adur od 2000 roku. W latach 1995-2006 była również instruktorem w krakowskim klubie sportowym Korona w sekcji wspinaczkowej. Monika jest znaną polską taterniczką i alpinistką. Ma na swoim koncie wspinaczki w Tatrach, Alpach, Dolomitach, Pirenejach, Atlasie, Yosemite, Patagonii, w tym przejścia w zespołach damskich. Brała udział w wyprawach w górach wysokich w Himalajach Garhwalu i Andach Peruwiańskich. Wspina się też w skałach w różnych rejonach świata, dokonując sportowych przejść skalnych dróg. Startowała również w polskich zawodach wspinaczkowych.

Paweł Kopta: międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV, instruktor alpinizmu Polskiego Związku Alpinizmu , instruktor wspinaczki sportowej i wysokogórskiej z uprawnieniami państwowymi, ratownik w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu ratunkowym (TOPR),

Prowadzi szkolenia skałkowe i górskie letnie i zimowe. Paweł należy do czołówki polskich wspinaczy górskich. Ma na koncie przejścia najtrudniejszych dróg skalnych w Tatrach, pierwsze klasyczne polskie przejścia w Dolomitach, Atlasie. Lubi trudną wspinaczkę klasyczną skałkową i górską letnią, ale również zimowe wspinanie, szczególnie zimową wspinaczkę klasyczną(drytooling), jest współautorem kilku nowych dróg i pierwszych przejść klasycznych zimowych w Tatrach.