Szkoła wspinania Moniki Niedbalskiej i Pawła Kopty
Obozy i kursy skałkowe El Chorro Hiszpania, 
    zimowe kursy taternickie, kursy skałkowe jura krakowska, kursy wspinaczki górskiej Tatry - Dolomity

Paklenica

CHORWACJA PAKLENICA 2020

 Najbliższy wyjazd (kurs skałkowy) planowany jest w terminie 6-11.06

Park Narodowy Paklenica w Chorwacji to niezwykłe miejsce, odwiedzane przez wspinaczy i turystów z całego świata. Malowniczy kanion z wapiennymi, urwistymi ścianami położony zaledwie kilka kilometrów od skalistego wybrzeża adriatyckiego oferuje bardzo różnorodne wspinanie. Jest to rejon z drogami skałkowymi sportowymi, jednowyciągowymi ale też ze ścianami od 100 do 350m, na których można uprawiać wspinaczkę wielowyciągową. Wytrawni alpiniści mogą się wspinać na trudnych urwiskach (takich jak słynna Anica Kuk, Debeli Kuk), dla osób początkujących jest to również świetne miejsce do nauki:jest mnóstwo dróg łatwych, bezpiecznych, z dobrą asekuracją. Bazą stacjonarną jest małe miasteczko Starigard u podnóża kanionu, z licznymi pensjonatami i campingami, położonymi nad samym morzem.

Wąwóz Paklenica

 

Noclegi: na campingu w Starigardzie (trzeba mieć sprzęt biwakowy: namiot, śpiwór), druga opcja noclegu to pensjon (hotel)
Zakupy w marketach na miejscu, w miasteczku są liczne restauracje i bistra.

Dojazd: samochodem z Krakowa do Starigardu-Paklenicy ok. 1050 km., codziennie dojazd samochodem z campingu w skały(Park Paklenica)-kilka kilometrów. Uwaga! jeżeli ktoś dojeżdża(dolatuje) samodzielnie na miejsce i tylko na miejscu korzysta ze wspólnego samochodu z resztą ekipy musi dopłacić do rozliczenia całościowych kosztów przejazdu  samochodu 150zł. 

 

Kurs wspinaczki skałkowej
Czas trwania
; 6 dni pobytu w Paklenicy +1 dzień (dojazd z Krakowa do Paklenicy samochodem) + 1 dzień powrót (przejazd Kraków – Starigard ok.12 godz.), 7 noclegów na miejscu
Ilość uczestników: 4 osoby (min.3) + instruktor
KOSZT WYJAZDU:
Kurs skałkowy pełny 6 dniowy; szkolenie  1400 zł
(instruktor, sprzęt, ubezp.NNW, organizacja wyjazdu)

Obóz skałkowy-uczestnictwo:900zl(opieka instruktora, sprzęt, NNW, organizacja wyjazdu)
Koszt przejazdu(w obie strony Kraków-Paklenica-Kraków) dla osób jadących samochodem z instruktorem:  między 300 a 400zł(w zależności od ilości osób),   dla osób dojeżdżających samodzielnie do Paklenicy  150zł od osoby jako dopłata do ogólnego rozliczenia  kosztów samochodu.
  Noclegi: camping 6eu dziennie od osoby, kwatery; od 12 eu dziennie od osoby
Wejście do Parku Narodowego Paklenica: ok. 4 eu dziennie
Wyżywienie: we własnym zakresie(na campie jest kuchnia), liczne knajpy i sklepy w okolicy
Zaliczka 400zł od osoby