Szkoła wspinania Moniki Niedbalskiej i Pawła Kopty
Obozy i kursy skałkowe El Chorro Hiszpania, 
    zimowe kursy taternickie, kursy skałkowe jura krakowska, kursy wspinaczki górskiej Tatry - Dolomity

Leonidio

Najbliższy wyjazd obóz skałkowy: 16-23.03

Leonidio – położony na półwyspie Peloponezie to największy obok Kalymnos rejon wspinaczki skalnej na obszarze Grecji. Intensywnie eksplorowany przez ostatnich kilka lat przez wspinaczy europejskich zasługuje w tej chwili na miano jednego z najlepszych europejskich rejonów do wspinania skałkowego. Ciepły klimat pozwala się tu wspinać w warunkach letnich przez jesień, zimę i wiosnę. Skały ciągną się na przestrzeni kilkunastu km nad miastem Leonidio. Większość to drogi jednowyciągowe ale są również wielowyciągi(do 200m). W Leonidio jest super skała, ze świetnym tarciem, dużo dróg o trudnościach V, VI, bardzo dobre miejsce do podnoszenia swojego poziomu wspinaczkowego, poza tym świetne miejsce do odpoczynku nad morzem.

 

Obóz wspinaczkowy

Wyjazd nasz  obejmuje 2 dni podróży i  6 dni pobytu na miejscu przeznaczonych na wspinanie.

Oferujemy 6 dni wspinania dla osób, które są np. po kursie skałkowym i chcą uzupełnić, przypomnieć sobie zdobyte umiejętności albo nie mają partnera i chcą się wspinać w grupie pod okiem instruktora, również mogą zgłosić się osoby, które wspinały się do tej pory tylko na sztucznej ścianie w sekcji wspinaczkowej(wymagana jest umiejętność prowadzenie dróg i asekuracji partnera). Na początku przeprowadzamy unifikację dla uczestników, zapoznajemy się z ich umiejętnościami i przede wszystkim z oczekiwaniami(np. zrobienie trudniejszej drogi, wspinaczka na wielowyciągu, oswojenie się ze stresem związanym z odpadaniem, poprawienie techniki wspinania itd), takie problemy staramy się rozwiązywać traktując każdego uczestnika indywidualnie. W Leonidio jest dużo  dróg   o trudnościach V- VI (i trudniejszych),  idealnych dla osoby, która na kursie robiła np. drogi czwórkowe i chce zrobić piątkę albo szóstkę (6a )albo chce podnieść swój poziom jeszcze wyżej, skała ma świetne tarcie i przyjazne chwyty.  Wspinanie w grupie wyzwala motywację i pobudza do rywalizacji, jest bardzo efektywne. W ciągu tych 6 dni można codziennie się wspinać ale też można zrobić sobie dzień przerwy poświęcony na odpoczynek na plaży.

Blisko jest  morze z możliwością użytkowania plaż. W miasteczku są sklepy, knajpy, kwatery,  jest też camping położony nad samym morzem w gaju pomarańczowym. Najlepszy sezon do wspinania to okres od marca do czerwca a potem od września do grudnia, W Leonidio jest wtedy mnóstwo wspinaczy w całego świata.

Noclegi załatwiamy w pensjonie ewentualnie dla chętnych jest też opcja na campingu(trzeba mieć swój sprzęt biwakowy)

Dojazd: z Polski  samolotem(z Warszawy, Krakowa, Katowic) do Aten, jeżeli uczestnicy lecą z różnych portów lotniczych to spotykamy się o dogodnej dla wszystkich godzinie na lotnisku w Atenach i stamtąd jedziemy razem   wynajętym samochodem  do Leonidio(ok. 200km-3 godz.jazdy).

Przejazdy na miejscu: w skały jeździmy  samochodem(od kilku do kilkunastu km)

 

Koszty wyjazdu:

Obóz wspinaczkowy: 1000zł (zaliczka 400zł), cena obejmuje: szkolenie, sprzęt wspinaczkowy, ubezpieczenie NNW (na kwotę 5 tys.zł), organizację wyjazdu(rezerwacja noclegu,  wynajmu samochodu,  biletów lotniczych).

Wyjazd jest docelowo dla 6 uczestników (min.3 osoby) + instruktor

Koszty własne: przelot, nocleg, koszt wynajmu samochodu, wyżywienie

Przelot: do Aten i z powrotem od 500 zł (ceny są ruchome, często są promocje) – bezpośredni lot z Krakowa, Katowic lub Warszawy  do Aten

Jeśli uczestnicy lecą z portu lotniczego w Polsce to każdy dostaje część sprzętu wspinaczkowego do przewiezienia samolotem. W przypadku kiedy uczestnicy lecą np. z zagranicy tylko z bagażem podręcznym a nie mają ze sobą sprzętu wspinaczkowego, muszą dopłacić ok.100zł (za dodatkowy nadbagaż, który musi wykupić instruktor). W przypadku gdy nie leci razem cała grupa np. wszyscy z Krakowa jednym samolotem to umawiamy się na spotkanie w Atenach na lotnisku, żeby razem jechać na miejsce wynajętym samochodem do Leonidio.
Noclegi: pensjon 10-12 eu od osoby za dzień
camping: pod namiotem 7 eu -trzeba mieć własny namiot, sprzęt do gotowania.

wypożyczenie samochodu:  ok. 300-450zł( wynajem samochodu, ubezpieczenie samochodu, paliwo) do podziału między uczestników kursu.