Szkoła wspinania Moniki Niedbalskiej i Pawła Kopty
Obozy i kursy skałkowe El Chorro Hiszpania, 
    zimowe kursy taternickie, kursy skałkowe jura krakowska, kursy wspinaczki górskiej Tatry - Dolomity

Kursy taternickie letnie


Prowadzimy kursy głównie w Tatrach, ale również w Dolomitach, Alpach Austriackich czy Paklenicy. Mogą być również kursy w połowie przeprowadzone w Tatrach i w połowie w europejskim rejonie (Dolomity, Alpy, Paklenica)

Kursy 14 dniowe(10 wyjść w góry)

Nowość! Kursy 8 dniowe(6 wyjść w góry)

1.Kursy 14 dniowe  realizują program Polskiego Związku Alpinizmu, obejmują 10 wyjść w góry(9 dni wspinaczkowych+ 1 dzień autoratownictwa). Kurs odbywa się w Tatrach lub przynajmniej w połowie w Tatrach(Tatry+Holenthal albo Paklenica) daje możliwość otrzymania Karty Taternika (wewnętrznego dokumentu PZA).

2. Kursy 8 dniowe (6 dni wspinaczkowych, w tym  autoratownictwo jako część dnia wspinaczkowego) to nasza nowa propozycja, kurs odbywa się w 1 rejonie (Tatry albo Holenthal albo Paklenica), jest przeznaczony dla osób, które np. nie mają do dyspozycji 2 tygodni wolnego czasu.

Szkolenia te są przeznaczone dla osób zainteresowanych wspinaczką górską w warunkach letnich. Przygotowują do samodzielnego i bezpiecznego wspinania w górach; Tatrach, Dolomitach, Alpach latem (w rejonach nie lodowcowych).

Skład grupy: 3 lub 2 kursantów + instruktor

Przebieg kursu
– Dwa dwójkowe zespoły lub jeden zespół trójkowy pokonują drogi wielowyciągowe o różnych stopniach trudności i długości (od łatwych i krótkich do trudniejszych i dłuższych).
– W trakcie wspinaczki kursanci uczą się działania w dużej ścianie: asekuracji, orientacji w terenie, współdziałania w zespole wspinaczkowym, sprawnego wycofu ze ściany.
– 1 dzień poświęcony jest na autoratownictwo (w terenie), na kursie skróconym jest włączone w dzień wspinaczki np. krótsza droga wspinaczkowa + zajęcia z autoratownictwa)
– Wspinaczki powinny się odbyć przynajmniej w 2 rejonach (2 różne doliny)
– Oprócz zajęć w terenie są zajęcia teoretyczne (topografia głównie z terenu działania kursu, taktyka, niebezpieczeństwa górskie, sprzęt wspinaczkowy i asekuracja, autoratownictwo).
W grupie (1 instruktor) mogą być 3 osoby.
Na okres szkolenia zapewniamy
– komplet atestowanego sprzętu wspinaczkowego
– materiały szkoleniowe: przewodniki, książki
– ubezpieczenie NNW (do kwoty 5 tys.zł)
– zniżki za zgłoszenia grupowe i dla osób, które wcześniej szkoliły się w Adur
– organizacja noclegów
– kadra; instruktorzy taternictwa albo alpinizmu z  licencjami Polskiego Związku Alpinizmu
 Po zakończeniu kursu absolwenci otrzymują:
– świadectwa ukończenia kursu z wykazem przejść
– po kursie 14 dniowym w Tatrach (przynajmniej połowa przejść) możliwość dostania Karty Taternika
– zdjęcia z kursu w formie elektronicznej